Apsaugoti namus ir patalpas nuo virusų – misija įmanoma!

LHP

Koronaviruso pandemijos metu daugeliui mūsų kaip niekad aktualus tapo patalpų oro filtravimo ir dezinfekavimo klausimas. Beveik keturis dešimtmečius nuolat vienu žingsniu priekyje esantis bei platų kokybiškų, inovatyvių ir stilingų produktų asortimentą siūlantis italų gamintojas „Brofer“ jau siūlo ir naujų technologinių sprendimų, galinčių efektyviai apsaugoti nuo virusų ir bakterijų.

Susiklosčius neeilinėms aplinkybėms dėl  viruso keliamos grėsmės, Europos šalių šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo asociacija (REHVA) bei Amerikos Šildymo, šaldymo ir oro kondicionavimo inžinierių asociacija (ASHRAE) parengė rekomendacijas pastatų vėdinimo ir oro kondicionavimo įrenginių eksploatavimui.

Jose numatytos tokios atsargumo priemonės kaip padidintas gryno oro padavimas ir iškvėpto oro ištraukimas siekiant sumažinti viruso pasklidimą aplinkoje, griežta oro recirkuliacija, kad virusas neužsilaikytų ir vėliau negalėtų plisti aplinkoje, bei oro paskirstymo komponentų dezinfekavimas.

Atsižvelgdami į šias rekomendacijas, rekuperatorių bei vėdinimo sistemų gamintojai visame pasaulyje vis daugiau dėmesio skiria sistemų, galinčių užtikrinti efektyvią apsaugą nuo virusų ir bakterijų, kūrimui.

Italų kompanija „Brofer“ suprojektavo ir jau pagamino seriją technologinių sprendimų, kurie apima oro filtravimą ir dezinfekavimą.

„Šaltuoju metų laiku mes beveik 90% laiko praleidžiame uždarose patalpose, kur oras yra žymiai labiau užterštas nei lauke. Didžiulį pavojų sveikatai kelia kietosios dalelės. Iki šiol kiek mažiau kalbėta apie virusų ir bakterijų keliamas bėdas. Tačiau viskas pasikeitė su dabartine pandemija, kuri turi įtakos visam mūsų gyvenimui. Koronaviruso pandemijos metu itin aktualus tampa įrenginių, galinčių užtikrinti oro vėdinimo sistemų dezinfekavimą, poreikis. Į tokių produktų kūrimą šiuo metu ir susitelkė „Brofer“, – pasakoja Mindaugas Barisas, UAB „LHP LT“ direktorius.

Viena iš „Brofer“ rinkai pasiūlytų naujovių – antibakterinė dezinfekavimo sistema su neigiama jonizacija „IONIC“, kuri gali būti montuojama tiek į naujas mechaninės ventiliacijos sistemas, tiek į jau veikiančias. Ši sistema gali būti  montuojama ortakiuose arba mechaninės ventiliacijos paduodamo oro paskirstymo dėžėse.

Vieni didžiausių šios sistemos privalumų – labai mažos eksploatavimo ir priežiūros sąnaudos bei itin efektyvi apsauga nuo virusų, bakterijų bei kietųjų dalelių.

Įdiegus „IONIC“ sistemą yra ženkliai sumažinamas ortakių vidinių sienelių užteršimas. Svarbu ir tai, kad jos veikimo metu nesusidaro ozonas, nepriklausoma įstaiga patvirtino, kad jo gamyba yra penkis kartus mažesnė už įstatymais leidžiamą ribą. Nėra pavojaus net ir tada, kai įrenginys dirba išjungus ventiliaciją.

Šios sistemos efektyvumą pagrindžia atliktas sertifikuotas apsaugos nuo virusų ir bakterijų efektyvumo lygio tyrimas.

Antibakterine dezinfekavimo sistema su neigiama jonizacija „IONIC“ prekiauja vienintelė oficiali „Brofer“ rekuperatorių ir FITT vėdinimo sistemų atstovė Lietuvoje – UAB „LHP LT“.

Bendrovė netrukus pasiūlys ir kitų „Brofer“ pagamintų technologinių sprendimų patalpų orui filtruoti ir dezinfekuoti. Sekite naujienas!