MECHANINĖ VENTILIACIJOS SISTEMA IR JOS PRANAŠUMAS

Tyrimai parodė, kad vienam asmeniui reikia 2000-3000 m3 šviežio oro kasdien, pavyzdžiui 75m2 namuose, kuriuose verda veiksmas, oras turėtų keistis kas 1,5 arba 2 val. Nereikėtų pamiršti ir apie vandens garus, kurių per dieną susidaro iki 15 kg. Viena valanda virimo arba vonios maudynių šią vertę dar padidina visu kilogramu vandens garų. Dėl to susidariusi drėgmė turi būti reguliariai išleidžiama, nes kitaip nepavyks išvengti pelėsių susidarymo namuose. Tai vienodai taikoma naujiems ir atnaujintiems pastatams. Be to, panaudotas oras sudaro pavojingą, toksišką kokteilį, kuriame yra cheminių medžiagų, erkių išmatų ir kitų medžiagų, kurios gali labai paveikti žmonių sveikatą. Siekiant sumažinti minėtas problemas, patartina patalpas vėdinti mažiausiai keturis kartus per dieną po 4–8 minutes (skubus vėdinimas). O toks vėdinimas, puikiai suprantame, kad nėra ekonomiškas, efektyvus ir tuo labiau malonus, ypatingai žiemą. Tada ir pastebime mechaninės vėdinimo sistemos pranašumą. Tokia sistema išsiurbia orą, pripildytą CO2, kvapų ir drėgmės iš patalpų ir nuolat „maitina“ patalpas šviežiu, filtruotu oru.

KAIP VEIKIA MECHANINĖ VĖDINIMO SISTEMA?
„Ištrauktas oras, iš vidaus patalpų, pavyzdžiui, vonios  ir virtuvės, yra pašalinamas per groteles ar difuzorius į šilumos atgavimo įrenginį. Šiltas, drėgnas ištrauktas oras praeina per plokštelinį šilumokaitį, perduodant energiją (šilumą) į šviežų, šaltą orą, paimtą iš atmosferos. Iki 90% energijos iš pašalinto oro yra panaudojama ir grąžinama į įeinantį orą, kol ištraukiama drėgmė ir teršalai iš namų. Šviežias oras, kol jis yra šildomas regeneruojančia sistema ir pristatomas į namus per atitinkamus ortakius ir groteles, pirmiausia yra filtruojamas sustabdant žiedadulkes ir ore esančias daleles“.

KOMFORTAS IR GARSO IZOLIACIJA

Naudojant kontroliuojamą namų vėdinimo sistemą, vėdinimui nereikia atidaryti langų ir terasos durų. Tai žymiai sumažina įsilaužimo riziką, nes potencialūs įsilaužėliai neturi galimybės patekti į namus, atidarant pakreiptus langus. Ypač tuo atveju, kai jūsų nėra namie (atostogų, darbo dienomis) ir naktį, saugumas didėja nepaveikiant higieniško minimalaus oro kaitos.

Kitas svarbus aspektas yra išorinio garso mažinimas. Ypač judriose gatvėse triukšmo lygis veikia gyventojų ventiliacijos elgseną, t.y. langai yra labai retai atidaromi. Tai dar kartą veikia patalpų oro kokybę ir higieną. Siekiant užtikrinti tylų miegą ir ramų poilsį, miegamųjų interjero lygis turi būti nuo 25 iki 30 db (A) (miegančio asmens ore). Taigi šios ir ir kitos problemos gali būti lengvai išspręstos namuose įsirengus mechaninę vėdinimo sistemą.

GEROVĖ
Tiekiamas šviežias,švarus ir grūdintas oras.
Aukštas efektyvumas pašalinant alergenus.
Apsauga nuo nemalonių skersvėjų.

ENERGIJOS TAUPYMAS
Sumažintos šildymo išlaidos ir CO2 emisija naudojant šilumos regeneraciją.
Labai žemas elektros sąnaudų suvartojimas.
Suderintos sumažintos pastato eksplotacinės išlaidos per pastato gyvavimo laiką.

 

Tikimės, kad šis straipsnis Jums padės lengviau apsispręsti dėl rekuperacijos įrengimo Jūsų naujuose namuose.